Menu

Træningsinspiration

Guider til fodboldtræning:

DBU Børnetræning

DBU Aldersrelateret træning I


DBU Trænerstart - med bolden i centrum



Inspiration til Træningsøvelser:

Soccerskills.dk (opret bruger)


FCK-træning: www.soccerskills.dk

U6-U9 Bruger: FCK Mikro

Password: mikrofodbold – gå derefter ind i programmer (24 programmer)

 

U10-U13 Bruger:: FCK

Password: børnefodbold – gå derefter ind i programmer (40 programmer)

Nyheder 2018 15. januar kl. 17:19
Fastelavn søndag d. 11. feb - gratis billetter
Nyheder 2017
08. december kl. 19:52 Tak for støtten i 2017
Nyheder 2017
03. december kl. 22:04 Sponsering og samarbejde med EDC Solrød
Nyheder 2017
25. november kl. 21:16 Støt Havdrup fodbold, køb dit fyrværkeri lokalt
Nyheder 2017
25. november kl. 20:21 EDC støtter Havdrup fodbold med 2.000,- når du sælger dit hus med EDC
Nyheder 2017
18. november kl. 11:44 Cykelstativer til fodboldspillere
Nyheder 2017
12. november kl. 22:20 Kåringsfest 2017
Nyheder 2017
31. oktober kl. 19:49 JKA Maskiner klæder årgang 2003 på
Nyheder 2017
29. oktober kl. 19:55 Blue & white day søndag d. 26/11 kl. 16 mod Lyngby
Kommende DBU kampe
Januar 2018
21.
søndag
09.24
Havdrup GI
Herrer
U8
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Karlslunde IF
Taastrup Idrætshaller
21.
søndag
09.48
FK Sydsjælland 05
Herrer
U8
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Havdrup GI
Taastrup Idrætshaller
21.
søndag
10.12
Havdrup GI
Herrer
U8
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Greve Fodbold
Taastrup Idrætshaller
21.
søndag
10.24
Havdrup GI
Herrer
U15
U15 Drenge Futsal B mellemrunde (03) • Pulje 1
Bjørnehøjhallen
Hundested IK
Bjørnehøjhallen
21.
søndag
10.36
Holmegaard GB
Herrer
U8
U8 drenge (10) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Havdrup GI
Taastrup Idrætshaller
21.
søndag
10.48
FFB
Herrer
U15
U15 Drenge Futsal B mellemrunde (03) • Pulje 1
Bjørnehøjhallen
Havdrup GI
Bjørnehøjhallen
21.
søndag
11.12
Havdrup GI
Herrer
U15
U15 Drenge Futsal B mellemrunde (03) • Pulje 1
Bjørnehøjhallen
Solrød FC
Bjørnehøjhallen
21.
søndag
11.36
Svogerslev BK
Herrer
U15
U15 Drenge Futsal B mellemrunde (03) • Pulje 1
Bjørnehøjhallen
Havdrup GI
Bjørnehøjhallen
21.
søndag
15.24
Havdrup GI (1)
Herrer
U9
U9 drenge (09) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
Rishøj Boldklub
Taastrup Idrætshaller
21.
søndag
15.48
Solrød FC (2)
Herrer
U9
U9 drenge (09) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
Havdrup GI (1)
Taastrup Idrætshaller
21.
søndag
16.12
Havdrup GI (1)
Herrer
U9
U9 drenge (09) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
Ringsted IF
Taastrup Idrætshaller
21.
søndag
16.36
Haslev FC (1)
Herrer
U9
U9 drenge (09) 2 Inde/håndboldmål 3.runde • Pulje 2
Taastrup Idrætshaller
Havdrup GI (1)
Taastrup Idrætshaller
27.
lørdag
11.00
Havdrup GI
Herrer
U14
U14 Drenge 4 (04) VinterBOLD • Pulje 2
Solrød Idrætscenter kunstgræs
Høje Tåstrup IF
Solrød Idrætscenter kunstgræs
28.
søndag
11.15
Vanløse
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (03) VinterBOLD • Pulje 4
Vanløse I P
Havdrup GI
Vanløse I P

Sponsorer